Озеро
Вид на озеро

СОЛОНІ ОЗЕРА  

Відпочинок для всіх

Заслуженою славою як на Україні, так і за її межами користуються унікальні солоні озера. За висновками фахівців, комплекс лікувальних факторів озера Кунікунда своїми цілющими властивостями не поступається, а за певними параметрами перевершує оздоровчі властивості курортів Мертвого Моря. озероЗ давніх-давен цілюща сила солотвинських озер приваблює усіх, хто бажає з рук самої природи отримати здоров'я.
Утворились сучасні солені озера в середині 50-х років XX-го століття, і на сьогоднішній день є зоною відпочинку не тільки жителів Закарпаття, а й сусідніх областей. Ці солені озера розташовані на південно-західній околиці с. Солотвино в урочищі Затон, на місці старої шахти ХІІІ-го століття "Кунікунда" з розміром біля 4 гектарів. Озеро неправильної форми з островом посередині, його глибина сягає 8 метрів. Це карстове озеро наповнене цілющою водою з вмістом солі в межах 146-200 г/л і підвищеною концентрацією іонів брому. Берег і дно озера вкриті шаром лікувальної грязі, аспідно-чорного кольору. На протязі року температура води не падає нижче 17°С. лікувальні грязі Давно було відмічено, що при купанні в солоній воді зменшуються болі в суглобах при ревматизмі, захворюваннях хребта, добре лікується псоріаз, легко загоюються рани. Ще в кінці 19-го століття на території сьогоднішньої Обласної алергологічної лікарні було відкрито санаторій для лікування суглобів, де у ванни подавалась ропа по дерев'яному жолобу з 12-ї штольні шахти "Франца Йозефа". Влітку сюди щодня приїзджають 500-1000 чоловік.

Спеціальними дослідженнями показана відсутність у воді і грязі небезпечних для людини мікробів і грибків. В процесі лікування використовуються місцеві аплікації грязі і ропи, загальні ванни. При Українській алергологічній лікарні діє обладнана зона відпочинку на 100 місць. Для відпочиваючих на березі озера побудовані комфортабельні котеджі, автостоянка, їдальня, душові, санвузол. Територія зони вiдпочинку постійно охороняється. Позитивна дія водних процедур та лікувальних грязей використовується у хворих на псоріаз, атопічні дерматити та інші інфільтративно-сквамозні хронічні дерматози, а також у хворих з розладами нервової системи, статевих органів і опорно-рухової системи.


© 2005 Українська алергологічна лікарня. Всі права застережено.